test

Про виставку

«25 відтінків металевого» — це унікальний творчий експеримент, який об’єднав у собі оригінальні ідеї і кропітку працю двох митців з Дніпра – художника Валерія Сосну та скульптора Ігоря Василенка.

25 творів поєднує спільна концепція – це відображення внутрішнього напруження і переживань, властивих сучасній людині. Сублімуючи і пропускаючи через себе відчуття і настрої світу, митці відображують їх у своїй творчості.

Невизначеність, яка властива художнику в процесі роботі і напруга, яка характерна для металу, можна помітити в роботах, представлених на виставці.

Художник незавжди здатний передбачити кінцевий результат своєї творчості. Неправильно намальована лінія може як зіпсувати всю картину, так і виявитися правильною при іншому погляді. Це добре видно на графічних роботах, де хаотичні переплетення смуг створюють цілісну картину, перетворюючи звичайні лінії в сюжет. А неживий шматок дроту, завдяки чималим зусиллям і вмінню майстра перетворюється в скульптуру. У своїй творчості скульптор показує, наскільки по різному може бути сприйнятий один і той самий елемент.

Незважаючи на складність створення і реалізації ідеї, готова скульптура заперечує пружність металу. Переплетіння графічних ліній та проволоки дуже схожі, донести зміст якої до глядача допомагає метал та його різноманітні відтінки сірого в графіці.

Виявляється, що навіть сірий колір може бути надзвичайно багатим. А натяк на відомий літературний твір та кінофільм також не випадковий. Справа в тому, що для митців цей проект – це не тільки творчий, а й психологічний експеримент, який потребує значних фізичних зусиль.

Задля того, щоб переконатися в цьому і створювалася ця виставка.

(c) Ігор Олексієнко, мистецтвознавець

Скульптура

Дротові скульптури Ігоря Василенка дозволяють по-іншому поглянути на метал, який може бути не тільки бездушним матеріалом, але і впливати на відчуття людини, викликаючи живі емоції.

Графіка

Хаос ліній на графіці Валерія Сосни оживає і трансформується в глибокі сюжети закінчених творів.

Автори

Валерій Сосна

Цей творчий проект важливий для мене, перш за все, новою подачею графічного матеріалу. Закінчивши графічне відділення Київського державного художнього інституту, я довгий час не працював у цьому напрямку, віддаючи переважу живопису. І ось нарешті своєрідне повернення до графіки. За допомогою техніки «гризайль» я хочу розкрити концепцію виставки, звертаючись до різних відтінків металу, демонструючи їх особливості на площині полотна. Хоча графічним технікам – таким як офорт, гравюра, естамп – притаманний більш малий формат.

Творчий тандем з архітектором та скульптором Ігорем Василенком дозволив мені втілити у життя незвичайний проект, органічно поєднавши нетрадиційний матеріал для скульптури з нетрадиційним матеріалом для графіки.

Ігор Василенко

Я створюю скульптури з дроту, дерева і композитних матеріалів. Вигляд гірського пейзажу, людського тіла хвилює мене в однаковій мірі. Я люблю порівнювати та об’єднувати їх. Прагнучи до відображення перехідної фази руху форми, я хочу показати красу народження композиції, а не її завершення. Ідеї приходять по-різному – то як враження, то як знахідка, то як секрет якогось механізму. І коли я працюю, я відчуваю себе мандрівником, археологом або винахідником. Та кожного разу, втілюючи ті чи інші рішення, здається, що мені пощастило побачити щось першим.

Відчуття першовідкривача переповнює та надихає мене. Як і надихає захоплююча праця з художником Валерієм Сосною задля втілення нових спільних проектів.

Місце проведення

Адреса
Художній музей

вул. Шевченко, 21

Дата
з 15 січня

по 9 лютого

Часи роботи
Середа — Неділя

з 9.00 до 17.30

+38 (097) 160-40-80

+38 (095) 745-44-24

+38 (067) 567-37-91